Prolog

3. února 2013 v 14:59 | Krevetka |  Do temnoty srdce
Já jsem dneska vážně nějaká aktivní *_*


Už to je tak dávno, kdy lidé naposledy spatřili nadpřirozené bytosti. Moc dávno, aby si to ještě pamatovali…
Kdysi dávno žili lidé s nadpřirozenými bytostmi pospolu v míru jako sobě rovní. Navzájem si pomáhali, měli společné příbuzné, uzavírali společné sňatky. Jednoho dne však došlo ke sporu mezi dvěma králi - Artušem a Oberonem. Král Artuš požadoval, aby se elfové, kteří žijí na území jeho království, zapojili do války, kterou vedl. Oberon, král elfů, však nesouhlasil. Tvrdil, že elfové, i když žijí na lidském území, se nezodpovídají lidskému králi. Artuš byl rozhořčen a vybízel ostatní lidi, aby se přidali na jeho stranu a donutili elfy bojovat. Lidé byli pobouřeni - oni museli táhnout do války, kdežto elfové, kteří žili na stejném území, se války odmítli zúčastnit. Lidé se zaslepeni nenávistí rozhodli vykonat spravedlnost sami. Jedné noci popadli zbraně a vydali se na tažení proti elfům - vypálili jejich domy, zavraždili jejich děti, pobili rodiny.
Oberon se tedy vypravil za Artušem s prosbou o zastavení násilí páchaného na jeho lidu. Artuš se mu ale vysmál, požadujíce účast elfů ve válce. Oberon odmítl a Artuš se počal naplno mstít. Začaly krvavé války lidí a elfů. Postupně se ale rozrostly do obřích rozměrů. Mágové, démoni a různé nadpřirozené bytosti se postavili na stranu Krále elfů a vytvořili takzvanou "Pětici", kterou tvořil Král elfů - Oberon, Mistr mágů - Merlin, Vůdce skřetů - Gemish, Otec démonů - Gilgamel a Královna víl - Vénëa. Proti "Pětici" se postavil Artuš se svými Rytíři kulatého stolu.
Lidé zpočátku prohrávali, protože se nemohli rovnat síle magie, nemohli se postavit přírodě. Poté se ale na stranu lidí postavila Guinevra - Bílá čarodějka, která Artuše velmi milovala a již se nemohla dívat na zkázu lidstva ani svých druhů. Artuš její přízně využil a používal její moc k likvidaci nepřátel. To se Guinevře nelíbilo a začala Artušovi odporovat, ten proto nechal její moc zaklít do svého meče. Bílou čarodějku tím zabil a dopomohl si k vítězství ve válce.
Pětice byla poražena a znechucena podlostí lidí. Odešli tedy do ústraní a přísahali krvavou odplatu za napáchané zlo a křivdy na svých druzích.
Merlin tehdy předpověděl, že za několik tisíc let se karta obrátí a nadpřirozené bytosti budou opět smět žít na zemi v míru. A těsně před svou smrtí předpověděl: "Přemožený Bůh se stane Satanem, vítězný Satan se stane Bohem."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ája Ája | Web | 3. února 2013 v 22:09 | Reagovat

o___O ...drsný! Jakoz knížky! Moc se mi líbí, že Artuš není klaďas jako všude :D ...fakt je to pěkný, nemůžu se doškat prvního dílu *_*

2 Katka Katka | 18. února 2013 v 20:14 | Reagovat

pěkný, pěkný, pěkný, neotřelý :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama